توضیحات برای عکس ثبت نشدهتوضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس ویلایی۲۲


کانکس مسکونی ویلایی ، به علت پیش ساخته بودن کانکس ها و مقاومت بالا و امکانات کامل، شاید بتوان گفت جایگزین ساخت و ساز های سنتی شده است و در سالهای آینده شاید دیگر کسی برای ساخت ویلا از دیوار های آجری و گچی استفاده ننماید و تمامی ویلا ها و خانه های باغی توسط صنعت کانکس سازی ایجاد شود. علت استفاده و محبوبیت این کانکس ها مسئله ی زمان ساخت و تکمیل است که بسیار سریعتر از حالت بتونی و سیمانی است و همچنین مسئله ی اقتصادی! این کانکس ها را قابل شستشو میسازند و اغلب برای سقف آنها از شیروانی ها استفاده میکنند که این سقف های شیروانی محل خوبی برای نصب پنل خورشیدی و تامین برق این منازل میباشد. لوله کشی برق و آب و گاز به همراه عایق بندی سرما وگرما و صدا و مقاومت در برابر برف و باران و….. از نکاتی است که باید در ساخت این نوع کانکس ها به آن توجه ویژه شود.استعلام آنی:
۰۹۱۳۱۶۷۳۰۰۹

مشخصات فنی

ویژگی ها

نحوه ارسال و خرید

درباره کانکس ویلایی

  • تیپ A+ :شاسی تیرآهن | اسکلت پروفیل سنگین | نمای داخل دیوارپوش پی وی سی روکش دار | دارای دو پنجره آلومینیم (در کانکس شش متری) و چهار پنجره (در کانکس دوازده متری)
  • تیپ A:شاسی قوطی سنگین | اسکلت پروفیل نیمه سنگین | نمای داخل دیوارپوش پی وی سی ساده | دارای یک پنجره آلومینیم (در کانکس شش متری) و سه پنجره (در کانکس دوازده متری)
  • تیپ B:شاسی تیرآهن | اسکلت پروفیل سنگین | نمای داخل ام دی اف طرح راش | دارای دو پنجره آلومینیم (در کانکس شش متری) و چهار پنجره (در کانکس دوازده متری)
  • تیپ C:شاسی قوطی سنگین | اسکلت پروفیل سبک | نمای داخل ام دی اف | دارای یک پنجره آلومینیم (در کانکس شش متری) و سه پنجره (در کانکس دوازده متری)
مانند هر سازه یا بنایی کانکس ویلایی نیز نیازمند طراحی معماری ، محاسبات سازه و برسی های فنی می باشد که اینها همه بعد از بازدید از ملک خریدار و با توجه به شرایط و جهت گیری جغرافیایی ملک مورد نظر توسط مهندسین طراح انجام خواهد شد.البته در شرایطی که سازه مانند ویلای پیش ساخته از قبل ساخته و آماده باشد این طراحی ها بر اساس بهترین شرایط پیش فرض انجام شده که معمولا این کار برای بنا با ابعاد کوچک انجام می گیرد و با اکثر شرایط هم خوانی داشته و قابلیت انطباق پذیری دارد. اما در شرایط کلی بهتر است طراحی کانکس ویلایی بر اساس همان ملک انجام شود چرا که ممکن است محل قرارگیری درب ها و پنجره ها ، نورگیر ها و بسیاری از نکات فنی مانند نوع مصالح مورد نیاز در اقلیم های خاص باید متناسب با محل قرار گیری بنا تعین شود.

انواع کانکس ویلایی

کانکس مسکونی
کانکس مسکونی مانند یک خانه کامل دارای پلان تجهیز شده و طراحی شده می باشد که روابط کاربری و دسترسی فضا های داخلی آن بمانند یک خانه کامل بوده و دارای بخش بندی و حریم های خصوصی و عمومی می باشد.از فضا های موجود در آن می توان به ورودی و کفش کن ، اتاق خواب ها با کمد دیواری ، آشپز خانه ، سرویس بهداشتی و حمام ، انباری ، نهارخوری و حتی امکانات و متعلقات جانبی مانند مخزن ذخیره آب و یا پنل های خورشیدی تولید برق و اینگونه امکانات رفاهی اشاره کرد که در مرحله طراحی کانکس مسکونی بطور کامل مورد برسی قرار گرفته و با توجه به نیاز ها و میزان مساحت در اختیار پلان و جزئیات سازه در کنار یکدیگر تعبیه می شوند.البته تمامی امکانات گنجانده شده در آن قابل تغییر و طبق نظر و سلیقه مشتریان می باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس خوابگاهی
کانکس خوابگاهی عبارت است از سازه ای پیش ساخته با اتاق بندی های گوناگون که بسته به نیاز ممکن است متشکل از اتاق های زیاد با فضا های سرویس ده مانند سرویس های بهداشتی و اتاق های نشیمن باشد. استفاده از این نوع سازه ها برای اسکان نیرو های کار در یک پروژه بزرگ که مدت زمان اجرای آن طولانی بوده و همچنین محل احداث آن دارای فاصله زیادی از مناطق مسکونی است ، می باشد که مدیر پروژه برای اسکان دائم پرسنل خود و همچنین کاهش زمان رفت و آمد آنها به منازلشان در جهت تصریح پیشبرد کار اقدام به تهیه این نوع کانکس خوابگاهی می کند.این سازه ها دارای انواع مختلف با ابعاد متفاوتی می باشند که در ادامه توضیحاتی درباره آنها ارائه شده است.
 کانکس کودک

در روش های نوین تربیت کودکان متد ها و توصیه های مختلفی از طرف کارشناسان این حوزه ارائه شده است که برخی از آنها بر این باورند که با ایجاد حس استقلال نسبی در کودک می توان حس مسئولیت پذیری و حتی خلاقیت را در آنها افزایش داد. بازی های کودکانه مختلفی در این رابطه وجود دارد که یکی از آنها داشتن یک خانه مستقل کوچک برای کودک بوده که گروه مهندسین راه کوشش آن را کانکس کودک نامیده و با طرح و ابعاد مختلف آن را طراحی و تولید می نماید. اینکه از کودکی فرزندان دارای یک فضای مستقل به مانند یک خانه کوچک باشند باعث می شود تا به مواردی مانند نظافت ، نگهداری و مرتب نمودن فضای زندگی خود اهمیت بیشتری داده و تاثیرات روانشناسانه مثبتی بر روی آنها بگذارد. کانکس کودک در واقع یک خانه کوچک بوده که فرزندان ما اصول نگهداری از یک خانه را در دوران کودکی خود آموخته و باعث می شود در سنین جوانی و بزرگسالی توان اداره یک خانواده یا یک مجموعه کاری را به خوبی داشته باشند چرا که پیش زمینه های آن از دوران کودکی در آنها بوجود آمده است.


کانکس ویلایی
نوعی کانکس با ویژگی های خاص خود می باشد. این نوع کانکس امکانات زیادی را دارد که می تواند راحتی و امنیت یک ویلای شخصی را برای شما میها نماید. بدون تردید، انتظاری که همه افراد از یک کانکس دارند، چیزی فراتر از سکونت است. افراد به گونه ای از کانکس استفاده می کنند که حداقل انتظارات آن ها را برآورده نماید. در این میان، کانکس ویلایی مستلزم داشتن امکانات بیشتری می باشد، چرا که افراد مشتاقند به جای ویلا از آن بهره برداری نمایند. هر چه که شما از یک ویلا انتظار دارید را می توانید در کانکس های ویلایی به صورت یک جا داشته بشید. کانکس ویلایی می تواند به صورت دو طبقه باشد و یا در متراژ های مختلف بوده و به انواع سیستم های رطوبتی و حرارتی مجهز باشد.
ابعاد کانکس ویلایی 

کانکس ویلایی هیچ محدودیتی از نظر ابعاد ندارد و می توان آن را با توجه به نیاز مشتری و در هر ابعادی ساخت. تنها مشکلی در رابطه با ابعاد آن به وجود می آید حمل و نقل آن است. حمل کانکس محدودیت هایی را به وجود می آورد که برای رفع آن ها یا باید کانکس را طبق ابعاد استاندارد قابل حمل ساخت یا باید ساخت و اجرای کانکس ویلایی را در محل مورد نظر انجام داد و یا در نهایت می توان کانکس مورد نظرا را به صورت چند تکه ساخت و در محل آن ها را به هم وصل کنیم. با این تفاسیر هیچ محدودیتی در ابعاد یک کانکس ویلایی وحود ندارد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس ویلایی دوقلو
کانکس دوقلو و چندقلو یکی از بهترین انتخاب ها برای زمانی است که نیاز به چند کانکس داریم ، زیرا هزینه ی کمتری به نسبت خرید چند کانکس دارد به علت اینکه نیاز به مسقف کردن راه روی بین کانکس ها و… نیست . این کانکس ها به گونه ای مونتاژ می شوند که از نفوذ آب و هوا جلوگیری می کند. برای این منظور از دو جنس گالوانیزه با عایق پلی استارین و ساندویج پانل برای ساختن کانکس ها استفاده می شود. همچنین در کانکس های دوقلو و سه قلو و…. امکاناتی همچون سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و تعدادی اتاق وجود دارد.البته این کانکس ها به دلیل عظیم بودن فقط برای فضاهای بزرگ قابلیت نصب دارند. آی آر کانتین ، کانکس های دوقلو و چند قلوی خود را با کاربری های متفاوتی همچون کانکس چند قلو مسکونی-ویلایی ، چند قلو کارگاهی و اداری ، چند قلو برای خوابگاه کارگری-مهندسی ، چند قلو برای مدرسه یا کلاس های پیش ساخته ، چند قلو برای جلسات و کنفرانس ها و… میسازد


مصالح به کار رفته در کانکس ویلایی
برای ساخت یک سازه ی پیش ساخته مصالح متفاوتی وجود دارد که نوع آن ها و استفاده از آن با توجه به شکل ظاهری سازه، ویژگی های جغرافیایی و آب و هوای محل مورد نظر، مسائل فنی و قیمت تمام شده بنا به نظر متقاضی و با مشورت کارشناس تعیین می شود. طراحی کانکس ویلایی بعد از بازدید از محل مورد نظر برای قرار گیری کانکس ویلایی و با توجه به شرایطی که گفته شد نیازمند بررسی و محاسبات سازه و بررسی های فنی هستیم. کانکس هم مثل هر سازه ی دیگری نیاز به طراحی دارد و این طراحی باید با توجه به همه ی شرایط تاثیر گذار بر ساخت کانکس صورت گیرد. البته طراحی می تواند در کارگاه صورت گیرد و سازه به صورت پی ساخته ایجاد شود ولی به طور کلی با توجه به شرایط محیط از نظر تاثیر گذاری بر ساخت کانکس ویلایی و همچنین محل قرارگیری درب و پنجره و … بهتر است عملیات ساخت سازه بعد از بازدید از محل انجام شود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مزیت کانکس ویلایی

مهمترین مزیت استفاده از یک سازه پیش ساخته که کانکس ویلایی نیز یکی از آنهاست سرعت در اجرا و قابلیت جابجایی آن از محلی به محل دیگر همچنین مقاومت در برابر زلزله می باشد. فرض کنید در یک منطقه با اقلیم سرد مانند مناطق شمال غرب کشور اگر بخواهیم یک سازه را با روش های سنتی و مصالح بنایی بسازیم به علت سرمای زیاد این امر در زمستان مقدور نبوده چرا که سرمای زیاد باعث یخ زدن بتن و ملات های بکار رفته در ساختمان و در نتیجه توقف ساخت و ساز خواهد شد در حالی که سازه پیش ساخته را به راحتی در هر فصلی از سال می توان در آنجا اجرا کرد. همچنین زمان مورد نیاز جهت ساختن یک بنای پیش ساخته از نوع کانکس مسکونی حدود بیست تا سی روز بوده که در نوع سنتی ساخت و ساز بین نه تا شانزده ماه بطول می انجامد.از طرفی به علت استفاده از قطعات پیش ساخته و مصالح سبک این سازه ها دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر زلزله بوده و از آنجایی که کشور ما جز مناطق زلزله خیز جهان بوده برای استفاده از پیش ساخته سبک بسیار منطقی تر و ایمن تر خواهد بود.کاهش هزینه های ساخت و ساز نیز یکی دیگر از مزایایی کانکس ویلایی بشمار می آید چرا که در هنگام ساخت و ساز هزینه های جانبی نظیر تجهیز کارگاه و اسکان پرسنل و بسیاری از مواردی که در کارگاه های ساختمانی مورد نیاز است را نداشته و در نتیجه هم هزینه های تولید کاهش یافته و از طرفی با اجرای سریع قابلیت بازگشت سریع سرمایه را دارد که در اصطلاح می توان گفت صرفه جویی در زمان برابر با سود بیشتر خواهد بود.به عنوان آخرین نکته از مزایایی آن نیز به استفاده از عایق بندی کانکس می توان اشاره کرد که نسبت به ساختمان های بنایی دارای درجه کیفی بالاتری در زمینه بهینه سازی انرژی بوده و از اتلاف آن جلوگیری می نمایند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به