توضیحات برای عکس ثبت نشدهتوضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس رستوران


کانکسی است که از آن به عنوان غذاخوری و رستوران مورد استفاده می شود . به ویژه در اماکن تفریحی و سیاحتی که بیشتر کانکس رستوران به چشم می خورد.
از کانکس رستوران در چه جاهایی استفاده می شود ؟
۱-استفاده در پادگانها : در بیشتر پادگانهای مرزی به دلیل جابجایی های زیاد از کانکس رستوران استفده می شود .
۲-استفاده در اماکن تفریحی مانند پارک ها و فضا های سبز بزرگ .
۳-استفاده از کانکس رستوران در فاصله راه های بین شهری
۴- استفاده در جاده های طولانی و در کنار پلیس راه ها و پمپ بنزین هااستعلام آنی:
۰۹۱۳۱۶۷۳۰۰۹

مشخصات فنی

ویژگی ها

نحوه ارسال و خرید

درباره کانکس رسنوران

  • طراحی با نظر مشتریان عزیز
  • قابلیت ساخت در ابعاد مختلف
  • ظاهر زیبا و مقاوم
  • استراکچر فوق العاده مقاوم و سبک
  • قابلیت تغییر در ابعاد و اندازه کانکس رستوران
در بسیاری از مناطق پتانسیلی برای قرار گیری یک فود کورت یا رستوران وجود دارد که هم از از جنبه تجاری و هم بالابردن سطح توریستی منطقه فعالیتی مناسب و گاها بصورت یک نیاز وجود دارد.در این میان مورد هایی وجود دارد که به دلایل مختلف از جمله زمان و یا محدودیت در حمل مصالح ، سرمای شدید، ممنوعیت عملیات ساختمانی به علت ایجاد گردو غبار و دلایلی از این دسته به سراغ پیش ساختگی می رویم و برای این منظور سازه ای بنام کانکس رستوران یا رستورانی را جهت رفع نیاز تهیه می کنیم.
بطور کلی این سازه ها را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد. نوع اول کانکس رستوران بزرگ که هم در آن غذا طبخ و هم فضایی برای سرو غذا دارند و هم مشتریان نیز درون سازه قرار می گیرند. نوع دوم سازه های کوچکتری هستند که به مانند یک آشپز خانه بوده و محل سرو غذا بر روی میز و صندلی هایی است که جلوی کیوسک قرار گرفته اما دسته سوم کمی متفاوت تر بوده و دارای دو محور چرخدار است که بصورت سیار مورد استفاده قرار میگیرد.در مدلی یک طبخ و هم سرو غذا درون سازه قرار دارد معمولا بخش های فرعی مانند سرد خانه ، آشپز خانه ، صندوق و کانتر تحویل غذا به همراه بخش اصلی که سالن پذیرایی از مشتریان بوده می باشد اما نوع دوم که فقط مانند آشپز خانه است یک بخش تهیه غذا و یک کانتر تحویل داشته که از طریق یک بازشو پنجره مانند سفارشات مشتریان را به ایشان تحویل داده و ورود به داخل سازه فقط مختص پرسنل می باشد.

انواع کانکس رستوران

کانکس فست فود
کانکس فست فود پدیده ای می باشد که این روزها در نقاط مختلف بخصوص مناطق آزاد و توریستی نمونه های مختلفی از آن را مشاهده می کنیم دلیل این امر کشف پتانسیل های موجود در بین فضای شهری و استفاده بهینه از آن در جهت اشتغال زایی می باشد که درکنار ایجاد اشتغال زایی دارای مزایای دیگری نیز بوده که از مهمترین آنها ایجاد پاتوق های شهری و فضایی پویا در بین شهروندان می باشد.با بوجود آمدن این فضا های گرد هم آیی و قرار گیری کیوسک ها و کانکس فست فود ها شهر از آن حالت بی روحی و خستگی خود از رفت و آمد ماشین ها و امواج رادیو خارج شده و جلوه یک جامعه انسانی واقعی و سر زنده را به خود می گیرد که البته این امر با حضور و استقبال اهالی یا گردشگران از این چنین فضا هایی معنا می یابد.
کانکس رستوران
در بسیاری از مناطق پتانسیلی برای قرار گیری یک فود کورت یا رستوران وجود دارد که هم از از جنبه تجاری و هم بالابردن سطح توریستی منطقه فعالیتی مناسب و گاها بصورت یک نیاز وجود دارد.در این میان مورد هایی وجود دارد که به دلایل مختلف از جمله زمان و یا محدودیت در حمل مصالح ، سرمای شدید، ممنوعیت عملیات ساختمانی به علت ایجاد گردو غبار و دلایلی از این دسته به سراغ پیش ساختگی می رویم و برای این منظور سازه ای بنام کانکس رستوران یا رستورانی را جهت رفع نیاز تهیه می کنیم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس بوفه
در بسیاری از مدارس و دبیرستان ها از قدیم یک کیوسک بوفه ای وجود داشت که بچه ها در ساعات زنگ تفریح خود به آن مراجعه کرده و مایحتاج خود را تهیه می کردند.گاها این بوفه ها بصورت ساختمان و یا کیوسک های پیش ساخته بود.امروزه نیز همواره استفاده از کانکس بوفه در مدارس و بسیاری دیگر از ارگان ها و شرکت ها رواج دارد.
کانکس کافی شاپ

در باره کانکس کافی شاپ سیار و کانکس فست فود سیار این روزا سخن بسیار شنیده می شود و البته نه تنها در ایران بلکه در همه جای جهان این نوع کانکس ها روند ه رو به رشدی دارد . کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و درخواست کانکس کافی شاپ روز به روز از طرف مشتریان رو به افزایش است. سازه ای که میخواهد به عنوان کافی شاپ مورد استفاده قرار گیرد می بایست دارای شرایط و امکانات خاصی باشد.از مهمترین آنها استفاده از متریال هایی که مورد تائید سازمان بهداشت بوده و براحتی قابل شستشو باشد که در این زمینه پوشش استیل را برای دیواره های داخلی و کف کانکس پیشنهاد می کنیم. بطور کلی می توان کانکس کافی شاپ را در دودسته ثابت و چرخدار دسته بندی کرد که هرکدام دارای ویژگی های منحصر بفرد خود و شرایط استفاده مجزایی می باشند. از این رو در ادامه این دو دسته را به تفکیک تشریح نموده ایم تا شما خواننده عزیز بتوانید تفاوت ها و مزایای هرکدام را از یکدیگر تشخیص دهید.اگر با مطالعه این مطلب همچنان پرسش هایی باقی ماند که جواب آنها را در متن نیافتید یا در بخش نظرات همین مطلب و یا از طریق تماس تلفنی با ما در میان گزارید.


بطور کلی این سازه ها را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد. نوع اول کانکس رستوران بزرگ که هم در آن غذا طبخ و هم فضایی برای سرو غذا دارند و هم مشتریان نیز درون سازه قرار می گیرند. نوع دوم سازه های کوچکتری هستند که به مانند یک آشپز خانه بوده و محل سرو غذا بر روی میز و صندلی هایی است که جلوی کیوسک قرار گرفته اما دسته سوم کمی متفاوت تر بوده و دارای دو محور چرخدار است که بصورت سیار مورد استفاده قرار میگیرد.نوع چرخدار را در ادامه بصورت جداگانه توضیح داده ایم و در این بخش بیشتر به دونوع اول خواهیم پرداخت.در مدلی که هم طبخ و هم سرو غذا درون سازه قرار دارد معمولا بخش های فرعی مانند سرد خانه ، آشپز خانه ، صندوق و کانتر تحویل غذا به همراه بخش اصلی که سالن پذیرایی از مشتریان بوده می باشد اما نوع دوم که فقط مانند آشپز خانه است یک بخش تهیه غذا و یک کانتر تحویل داشته که از طریق یک بازشو پنجره مانند سفارشات مشتریان را به ایشان تحویل داده و ورود به داخل سازه فقط مختص پرسنل می باشد.
کانکس رستوران سیار
دلیل اینکه کانکس رستورانی سیار را جدا گانه شرح داده ایم به این دلیل است که دارای تفاوت های زیادی با دو نوع قبلی بوده که اصلی ترین این تفاوت ها ابعاد کوچکتر به همراه ویژگی قابل جابجایی آن از طریق دو محور چرخدار و یک مالبند است که با اتصال به یک خودرو می توان آن را بطور مداوم جابجا کرد. در این حالت به علت کمبود فضا بیشتر یا به عنوان پخش غذا یا مانند کانکس فست فود سیار فقط غذا های فست فودی تهیه و بفروش می رسد. چرا که رستوران می بایست دارای منو و تنوع غذایی بالایی باشد که در یک فضای کوچک چنین امری میسر نخواهد بود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مزیت کانکس رستوران

این مدل از رستوران ها داری فضای بزرگی بوده و معمولاً در مناطق توریستی به فعالیت خود می پردازند . در داخل این رستوران ها هم غذا طبخ می شود و هم فضایی برای سرو غذا وجود دارد که این فضا در داخل کانکس رستوران قرار دارد . این رستوران ها داری بخش های فرعی مانند آشپزخانه ، سردخانه ، صندق ، محل کانتر ، سرویس بهداشتی و نماز خانه می باشند . و در واقع کیفیت خدمات رسانی در این کانکس ها بسیار مطلوب است . این سازه ها بصورت پیش ساخته تولید می شوند و پس از نصب در محل کارهای اجرایی دیگری مانند : نصب شیشه ها و کف سازی صورت می گیرد ، معمولاً کف این مدل از سازه ها بلند است و ارتفاع آنها را تا ۴ متر می توان اجرا نمود . ولی اگر سفارش دهنده تقاضای سقف بلند تری داشته باشد حتماً بصورت اجرا در محل ساخته شده و گروه صنعتی معین کانتین با فرستادن اکیپ اجرایی خود به محل سازه ، این سازه را با بهترین کیفیت اجرا می نماید . کانکس رستوران را بصورت ثابت می سازند و ابعاد آن بزرگ نیست و امکاناتی کمتر از کانکس نوع اول دارد . در داخل کانکس لوازم مورد نیاز آشپزخانه قرار دارد . این مدل از سازه ها برای طبخ غذا هستند . و غذا از یک دریچه به بیرون عرضه می شوند و در بیرون از کانکس فضایی روباز که مشتریان بر روی صندلی نشسته و غذا را میل نمایند وجود دارد .

تمامی حقوق این سایت متعلق به