توضیحات برای عکس ثبت نشدهتوضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس بازیافت


طراحی کانکس خدمات شهری از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین است . طراحی کانکس خدمات شهری بسیاری از کانکس را که جنبه ی خدمت رسانی دارند پوشش داده و شامل حال بسیاری از سازه ها می شود . از این سازه ها می توان به کانکس بازیافت ، کانکس نگهبان پارک ، کانکس اطلاع رسانی ، کانکس بلیط فروشی ، کانکس خدمات بانکی و … اشاره کرد .
طراحی کانکس خدمات شهری بخاطر وجود کاربری های مختلف بسیار گسترده بوده و برخی از این کاربری ها با هم تفاوت بسیاری داشته و لازم است برای برخی از این سازه ها طراحی خاص و مختص به خود آن را اجرا کرد و از این مدل تفاوت ها می توان به کانکس آتش نشانی یا کانکس بلیط فروشی اشاره نمود .
کوچکترین این ابعاد ها را برای کانکس بلیط فروشی و کانکس نگهبانی می توان انتخاب کرد و بزرگترین این ابعادها را معمولاً برای کانکس آتش نشانی و خدمات بانکی طراحی و اجرا می نمایند .استعلام آنی:
۰۹۱۳۱۶۷۳۰۰۹

مشخصات فنی

ویژگی ها

نحوه ارسال و خرید

درباره کانکس بازیافت

کوچکترین این ابعاد ها را برای کانکس بلیط فروشی و کانکس نگهبانی می توان انتخاب کرد و بزرگترین این ابعادها را معمولاً برای کانکس آتش نشانی و خدمات بانکی طراحی و اجرا می نمایند
گاهی اوقات شهرداری ها کانکس فروشگاهی را جز کانکس های خدمات شهری محسوب می نمایند و مجوز این سازه ها را در قاب کانکس های خدمات شهری صادر می نمایند، از این رو لازم است قبل از طراحی کانکس فروشگاهی از این لحاظ کسب اطلاعات مورد نیاز را نمود
بیشترین نمای مورد استفاده در این سازه ها نماهای مدرن کامپوزیت و دکوراتیو است و با اینکه این نماها هزینه ی زیادی متوجه ی خریدار می نماید عمر طولانی و مدرن بودن آن جزئی از مزایای طراحی کانکس خدمات شهری به این شیوه است
نمای داخلی این سازه ها از پی وی سی های روکش دار انتخاب می نمایند. این نوع پوشش زیبایی مناسبی به داخل سازه های خدمات شهری می دهد ؛ سیستم سرمایش و گرمایش این سازه ها را با کمک کولرهای گازی اسپیلت فراهم می نمایند
این نوع سیستم بهترین و راحت ترین نوع تامین دمای مطبوع این سازه ها می باشد. در برخی از این سازه ها نورپردازی بسیار اهمیت داشته و این نورپردازی هم در داخل کانکس و هم در خارج آن مورد استفاده قرار می گیرد و بیشترین نورپردازی در کانکس های خدمات شهری در کانکس بانک صورت می پذیرد
امروز حدود ده سال از شروع این طرح می گذرد و بازخوردهای آن نشان دهنده موفقیت این طرح بوده و هر روز به طرفداران این امر اظافه می شود که خود نشان پیشرفت فرهنگی یک جامعه بشمار می رود.امروزه مبحث پایداری انرژی و بهینه سازی مصارف در کنار حفظ منابع طبیعی در برابر آسیب های انسانی مسئله روز جهان و سازمان حفاظت از محیط زیست جهانی می باشد. کشور هایی که کمترین آسیب را به چرخه حیاط در کره زمین وارد می کنند نشان از فرهنگ درست و توسعه صنعتی آنها دارد و اینکه توانسته اند بگونه ای صحیح با طبیعت همزیستی کنند.کانکس بازیافت خوشحال است که توانسته باشد قدمی بسیار ناچیز و کوچک به سهم خود در این راه برداشته و باعث توسعه آن در سطح جامعه شده باشد.این امر میسر نمی گردید و این طرح به موفقیت نمی رسید اگر شهروندان خوب و با فرهنگ ما از این گونه طرح ها استقبال نمی کردند و دغدغه محیط زیست و منابع طبیعی اگر دغدغه شان نمی بود که خدارو شکر مردم عزیزمان ثابت کردند که از فرهنگی غنی و سواد اجتماعی بالایی برخوردار و جهت حفظ منابع برای نسل های بعدی کوشا و مسمم عمل می کنند.

کانکس خدمات شهری

کانکس بازیافت زباله
کانکس بازیافت یکی از محصولات کانکس راکو می باشد که بصورت اختصاصی برای شهرداری استان ها طراحی و تولید گردید.این محصول در واقع یک کیوسک خدمات شهری بود تا بتواند خدماتی نوین را به شهروندان ارائه کرده و پسماند های خشک آنها بخصوص پسماند های کاغذ مانند روزنامه ، دفتر و یا هر پسماند کاغذی دیگر را جهت بازیافت و برگشت به چرخه تولید جمع آوری کند.همانگونه که می دانید تولید بسیاری از محصولات مخصوصا کاغذ نیاز مند قطع درختان و به دنبال آن از بین رفتن جنگل ها می باشد که جایگزین کردن این منابع طبیعی نیازمند صرف هزینه های سنگین و زمان بسیار زیادی می باشد.از این رو جوامع بشری به این نتیجه رسیده اند که پسماند ها و زباله ها خود سرمایه بزرگی محسوب شده و با برنامه ریزی و تفکیک آنها می توان محصولات دیگری تولید نمود بدونه اینکه بخواهیم دوباره از منابع طبیعی برای تولید آنها استفاده کنیم.به این ترتیب سازمان ها و نهاد های دولتی و در بعضی کشور ها سازمان های خصوصی در این زمینه دست بکار شده و اقدام به جمع آوری و تفکیک پسماند ها نمودند.در کشور مانیز شهرداری ها اقدام به انجام این عمل سنجیده کردند تا از هدر رفتن سرمایه های طبیعی کشور جلوگیری بعمل آید که بخوبی در این طرح موفق عمل کرده و مدام در حال گسترش آن هستند.برای این منظور نیاز به فضا هایی بود تا بتوانند این پسماند های خشک و در راس آنها کاغذ های باطله را از شهروندان جمع آوری کنند .

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس آرایشگاه
ترمینال های مسافر بری ، فرودگاه ها ، نمایشگاه های بین المللی و حتی سالن های همایش بزرگ همه جز آن دسته از فضا هایی هستند که افراد برای قرار ملاقات های مهم و به دلیل صرفه جویی در زمان ممکن است نیاز به آرایشگاه سریع و آراستن ظاهر خود باشند تا آمادگی لازم برای حضور در یک همایش یا دیدار با افراد خاصی را داشته باشند. از این رو قرار دادن کانکس آرایشگاه در چنین مکان هایی نوعی نیاز تلقی شده که در سالهای اخیر با تهیه و نصب آن در این محل ها همواره شاهد استقبال مردم از آن بوده ایم. حتی گاها در کنار کانکس آرایشگاه فروشگاه های کوچک کفش و لباس نیز احداث می کنند که گاها آنها نیز مانند کانکس مغازه ای بوده تا افراد بتوانند حتی پوشش خود را در صورت نیاز تغییر داده و نیاز های اولیه خود را در تامین پوشاک خیلی سریع برطرف نمایند ، البته این به منظور احداث فروشگاه بزرگ نبوده و فقط برای در دسترس بودن و در جهت افزایش رضایت مسافر یا عموم حاظرین در چنین فضا هایی بوجود آمده و ناگفته نماند که با توجه به بازخورد بعمل آمده از فروش نسبی خوبی نیز برخوردار بوده اند.


کانکس شهربازی
حتما اگر سری به این گونه محیط های تفریحی زده باشید با انواع بازی ها و سرگرمی هایی که بصورت کیوسک هایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند برخورد داشته و یا شاید از سرگرمی های آنها مانند پرتاپ توپ و یا دیدن فیلم با عینک های چهار بعدی را نیز انجام داده باشید.حتما متوجه ترافیک و یا صف افراد برای استفاده از این خدمات شده اید.این گونه خدمات می بایست هر کدام دارای محوطه و حیطه کاری مشخص خود باشند تا تجهیزات خود را درون آن قرار داده و افراد استفاده کننده نیز به راحتی بلیط تهیه و از این امکانات استفاده نمایند.برای ایجاد نظم و تفکیک مشتریان هر بخش از کانکس شهر بازی که یک کیوسک پیش ساخته متناسب با فضای مورد نیاز تجهیزات بازی مورد نظر است استفاده می شود.برای اینکه صاحبان این وسایل بازی همه روزه مجبور به آوردن و نصب این تجهیزات و جمع آوری آنها در هنگام شب نباشند و همچنین در هنگام باد و بارندگی نیز آسیبی به دستگاه ها ی آنها که گاها قیمت خیلی زیادی نیز دارند وارد نشود ، شهر بازی ها به به دنبال چاره اندیشی بودند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که بهتر است این تجهیزات داخل کیوسک هایی بروند که هم بلیط و هم صف مشتریان و هم محل نصب وسایل بازی باشند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس تلفن سیار
کانکس تلفن سیار سازه ای پیش ساخته با کاربری مخابراتی است که از آن در موارد مختلفی نظیر نمایشگاه ها یا مراسم های که افراد زیادی در یک مکان تجمع می کنند استفاده می شود. علاوه بر تلفن عمومی این سازه ها گاها دارای تجهیزات خدماتی موازی مانند شبکه اینترنت و پیام رسانی برای استفاده خبرنگاران نیز می باشند.کانکس تلفن سیار یکی از محصولات کانکس راکو برای ارگان هایی که میزبان مراسم و یا تشریفات خاصی هستند می باشد.از این نوع کیوسک در هنگام برگزاری مراسم استفاده و پس از آن تا مراسم بعدی به محل نگهداری باز گردانده می شود.برای روشن شدن موضوع فرض کنید قرار است یک بازی ورزشی مانند فوتبال که قرار است بین دو باشگاه داخلی و خارجی برگزار و مردم از تمامی شهر های اطراف نیز برای تماشای بازی به آنجا می آیند.حال اگر پوشش آنتن های تلفن های همراه در آن نقطه مناسب نباشد و یا به علت ازدیاد امواج مجبور به قطع آن شوند تا در سیستم ها و بلند گوهای استادیوم اختلال ایجاد نکند ما به تلفن های عمومی با تعداد زیاد نیازمند خواهیم بود.حال این نیاز مقطعی بوده و پس از اتمام این مراسم دیگر به آن در اینجا نیاز نبوده و باید به محل دیگری حمل و نگهداری شود تا در صورت نیاز دوباره اعزام گردد.کانکس تلفن سیار در چنین مواردی مانند یک کارگشا عمل کرده و به سرعت می تواند این نیاز را بطرف کند و براحتی در مواقعی که به آن نیاز نداریم دوباره به محل اولیه خود بازگردانیم. همینطور این مثال را برای مراسم ها و گردهمایی های دیگر نظیر هنگام تشریفات سیاسی برای استفاده خبرنگاران یا سفر های دسته جمعی حجاج که به تلفن همراه دسترسی ندارند می توان بکار برد.


دکه روزنامه فروشی
کانکسهای روزنامه فروشی که معمولا به سفارش شهرداری ها در سطح شهر هستند و بیشتر در ابعاد ۲/۴۰*۴ ، ۲/۴۰*۳ می بینیم و به سفارش مشتری هر ابعاد دیگری هم می تواند داشته باشد . کانکسهای روزنامه فروشی کانکس مطبوعاتی و فرهنگی است که افراد زیادی به انجا سر میزنند پس باید از نظارت شکل طوری باشد که مشتری بیشتر تمایل به رفتن داشته باشد و باید طوری باشد که کتابها ، مجلات ، روزنامه ها دارای دید کاملی باشند . چون معمولا روی مجله ها و روزنامه ها تیترهای پر طرفدار و جنجالی می باشد که اشخاص با دیدن آنها بیشتر راغب به خرید کردن می افتند . کیوسکها حتما باید دارای پیشخوان که معمولا بالای پیشخوان کاملا شیشه ای می باشد برای امنیت می توان برای قسمت شیشه ای بالای پیشخوان دو دریچه طراحی کرد که پس از باز شدن دریچه ها طبقه بندی شده باشد و از روزنامه ا و مجلات روی آنها گذاشت ( بصورت یک ویترین ) روی کیوسکها می توان تابلویی روی آنها جهت تبلیغات گذاشت کیوسکهای روزنامه فروشی سقفهای مختلفی می توان قرار داد دو طرف شیب ، چهار طرف شیب قوسدار و یا هلالی . نمای کیوسکها می تواند ورق گالوانیزه یا کامپوزیت یا سایدینگ و یا طرح سنگ باشد .این کیوسکها دارای شاسی تیرآهن که می تواند اسکی و یا دورکلاف باشد و یا روی پایه ای چند سانتی باشد .

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مزیت کانکس بازیافت

اولین مسئله در انتخاب این سازه این است که باید ببینیم کانکس را برای ارائه چه خدماتی در نظر گرفته ایم ، بطور قطع کانکس پلیس سیار با کانکس مطبوعاتی و یا کانکس مشاوره اجتماعی متفاوت خواهد بود و هرکدام از این کاربری ها ویژگی ها و امکانات خاص خود را نیاز دارند. پس بعد از اینکه کاربری کانکس مشخص گردید می بایست به فضا های مورد نیاز که باید در آن گنجانده شود فکر کنیم که باید در این مرحله دقت داشت که ما در این نوع سازه های پیش ساخته در ابعاد کمی محدودیت داریم و باید از حداقل فضا حداکثر استفاده را برد و خیلی چیزها باید دارای شرایطی باشند که بتوانند همزمان سرویس های مختلفی را ارائه کنند. خب حالا با گذر از این دو مرحله قبلی نوبت به بازشو ها و محل قرار گیری پنجره ها می رسد و این نیز بسیار مهم است بطور مثال کانکس فروشگاهی نیاز به یک بازشو بزرگ و جداره های شیشه ای است تا مشتریان بتوانند محصولات را از بیرون کانکس هم ببینند اما یک کانکس پلیس حدالمقدور سعی میکند کمتر فضای داخلی را به نمایش بگزارد تا مسائل امنیتی رعایت شود و هر رهگذری از درون آن با خبر نشود. مسئله بعدی که در یک کانکس خدمات شهری اهمیت دارد بحث امنیت سازه و کالا هایی که در آن قرار دارند می باشد.حال این کالا میتواند روزنامه و خوراکی های ساده یک کانکس مطبوعاتی یا تجهیزات بسیار گران قیمت یک کانکس خدمات پزشکی و کانکس اورژانس باشد.پس ما می بایست برای این مسئله راه حلی بجویم و تمامی سطوح شیشه ای و بازشو هارا در برابر سرقت حفاطت کنیم که این کار از طریق راه های مختلفی امکان پذیر است .مثلا برای تمام بازشو های کانکس حفاظ آهنی در نظر بگیریم که خود حفاظ ها میتوانند به صورت ثابت یا بازشوی آکاردئونی باشند،راه دیگر اینکه میتوان برای باشو ها کرکره برقی در نظر گرفت که در زمان هایی که با کانکس کاری نداریم از تریق ریموت ها کرکره هارا پائین آورده و با خیال آسوده به منزل برویم. البته زمانی که این کانکس ها در داخل مجموعه ای مثل سالن فرودگاه و امثال این مکان ها مورد استفاده قرار میگیرد شاید دیگر نیازی به این همه حفاظت نباشد چون در این نوع مکان ها همیشه نگهبان ها و پرسنل حراست حضور دارند و سرقت از کانکس در این امکان تقریبا غیر ممکن است. همینطور میتوان برای حفاظت از کانکس و محصولات داخل آن از دوربین های مدار بسته و تجهیزاتی این چنینی نیز بهره جست. و در آخر یادمان باشد هرکانکس باید ظاهری شبیه به کاربری خود داشته باشد تا تشخیص آن برای عموم ساده شود،بطور مثال یک کانکس پلیس می بایست با رنگ و شکل این سازمان همخوانی داشته باشد تا از راه دور نیز با دیدن کانکس متوجه شویم که آنجا ایستگاه پلیس است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به