توضیحات برای عکس ثبت نشدهتوضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس بیمارستان


بیمارستان صحرایی
لزوم استقرار سریع بیمارستان در مناطق دور دست و حوادث غیر مترقبه از جمله سیل و زلزله و در مواقع جنگ از الزامات تولید بیمارستان های صحرایی می باشد.استعلام آنی:
۰۹۱۳۱۶۷۳۰۰۹

مشخصات فنی

ویژگی ها

نحوه ارسال و خرید

درباره کانکس درمانی

در این نوع تولیدات معمولاً جهت عایق بیشتر سرما و گرما و نیز ایزوله صوتی بیشتر از ساندویچ پنل جهت دیواره و سقف و از پنجره های دو جداره UPVC استفاده می گردد.
کانکس درمانی سازه ای پیش ساخته می باشد که دارای دو نوع کلی ثابت و چرخدار بوده و وظیفه آن امداد رسانی و ارائه خدمات درمانی می باشد. و خریداران آن نیز معمولا بیمارستان ها و درمانگاه ها و گاها سازمان اورژانس و خدمات جاده ای می باشد.نوع سیار آن معمولا بیشتر کاربرد دارد و گاها با نام کیوسک امدادی نیز از آن یاد می شود.در واقع خدمات درمانی این سازه ها به فوریت های پزشکی محدود نبوده و گاها خدمات مشاوره ای یا ایستگاه اهدای خون نیز می باشند که در ادامه به کاربد آنها بیشتر اشاره خواهیم کرد.

انواع کانکس درمانی

کانکس بیمارستانی
کانکس بیمارستانی سازه پیش ساخته ای است که برای اینکه خیلی سریع بتوان یک بنای درمانی احداث کرد بکار می رود. همچنین در برخی مکان هایی که امکان انجام عملیات ساختمانی وجود نداشته باشد و یا جز فوریت های حیاتی منطقه باشد مانند زمان های بحران از این نوع بنا های بیمارستان پیش ساخته استفاده می کنند. از نظر تنوع این سازه ها گاها بسیار کوچک و در حد یک کیوسک بوده که بعضا چرخدار و سیار می باشند و گاها بسیار بزرگ و دارای بخش های مختلف با امکانات و تجهیزات فراوانی می باشد که در ادامه انواع آنها را برسی خواهیم نمود.
کانکس درمانی ثابت
کانکس درمانی ثابت است کانکس درمانی ثابت وظیفه امداد رسانی و ارائه خدمات درمانی را بر عهده دارند و خریداران آن نیز بیمارستان ها درمان گاه ها و یا سازمان اورژانس و خدمات جاده ای می باشد کانکس درمانی ثابت را با ابعاد سازه ی بزرگ و دارای سه بخش اصلی پذیرش اتاق تزریقات و اتاق پزشک می سازند و در واقع بخش اصلی دارای بخش های فرعی مانند رختکن اتاق پرستار یا پزشک کشیک و سرویس بهداشتی هستند. یکی از مزایای ساخت کانکس درمانی ثابت این است که ابعاد آن محدود نبوده و می توان ابعاد آن را حتی بعد از مدتی اضافه نمود و بخش های دیگری نیز به آن اضافه کرد و در صورتی که لازم باشد داروخانه و بخش های خدماتی دیگر نیز بدون هیچ مشکلی و در کوتاه ترین زمان ممکن به آن اضافه می شود .

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس خدمات پزشکی
کانکس پزشکی یکی انواع سازه های پیش ساخته می باشد برای خدمات درمانی و موارد فوریتی طراحی و تولید شده است.کاربرد این نوع سازه به عنوان یک درمانگاه کوچک که گاها سیار نیز بوده ، می باشد که در ایام خاصی مانند نوروز و تعطیلاتی که مسافرت و تردد خودرو ها در محور های کشور افزایش می یابد ، در کنار جاده ها قرار می گیرند تا در صورت نیاز بتوانند به سرعت خدمات پزشکی را ارائه کنند.معمولا محل در کنار جاده ها محلی برای قرار گرفتن این سازه ها در نظر گرفته می شود که هم دسترسی سریع به جاده داشته باشد و هم مزاحم عبور و مرور خودرو هایی که در حال تردد هستند نشود.همچنین یک خودروی کشنده نیز معمولا در کنار آنها پارک و همیشه بصورت آماده باش است تا درصورت نیاز بلافاصله سازه را به محل مورد نیاز انتقال دهد.
کانکس درمانی متحرک
کانکس درمانی سیار معمولا توسط وزارت بهداشت و درمان به مکان هایی که عاری از امکانات بهداشتی و درمانی هستند فرستاده می شوند و در محیط های محروم شهری و روستایی نصب می گردند . این نوع کانکس ها در تمام نقاط مختلف شهری و روستایی قابل نصب و اجرا هستند و مهمترین مزیت کانکس درمانی سیار این می باشد که سیار هست و از قابلیت جابه جایی آسان برخوردار است .

مزیت کانکس درمانی

کانکس درمانی ثابت :این نوع سازه برای محل هایی که بطور مداوم برای مدتی قرار است در محل مستقر باشد کاربرد داشته و مثال آن را می توان در زمانهایی گفت که یک درمانگاه کوچک در شهر های کم جمعیت یا روستا ها قصد باز سازی یا انجام تعمیرات کلی بنا را دارند و برای مدتی توان ارائه خدمات به مراجعین و پذیرش بیماران را به علت انجام عملیات ساختمانی ندارند. از این رو اقدام به تهیه یک کانکس درمانی کرده و آن را در محلی مناسب قرار می دهند تا بطور موقت پاسخگوی نیاز های اولیه بیماران باشد. در این حالت معمولا ابعاد سازه بزرگ و دارای سه بخش اصلی پذیرش ، اتاق تزریقات و اتاق پزشک می باشد که البته این بخش های اصلی دارای بخش های فرعی مانند رختکن ، اتاق پرستار یا پزشک کشیک و سرویس بهداشتی نیز می باشد.از مثال های دیگر این سازه به پایگاه های ارائه خدمات مشاوره خانواده و راوانپزشکی که در اقدامی تحسین برانگیز توسط شهرداری تهران برای اولین بار در نقاط مختلف شهر نصب شد اشاره کرد که آنها نیز نمونه هایی از این نوع سازه می باشند که به خدمات درمانی از نوع مشاوره ای مشغول هستند. کانکس درمانی چرخدار :این نوع سازه که معمول ترین نوع کانکس درمانی می باشد دارای محور های چرخ دار بوده که توسط یک خودرو کشنده حمل می شود و میتواند همزمان به چند محله خدمات رسانی کند. از این نوع سازه برای طرح های موقت و امداد هاز ضروری مانند مواقع وقوع زلزله یا شیوع یک بیماری واگیر دار خطرناک برای تزریق واکسن به تمامی اهالی یک منطقه استفاده می کنند.در مواقع اضطراری مهم است که خدمات خیلی سریع به بیماران و آسیب دیدگان برسد و گاهی بجای انتقال مجروه به درمانگاه بهتر است درمانگاه به محل انتقال یابد تا بتواند در مدت زمان کمتری بیماران بیشتری را تحت پوشش خود قرار دهد.نمونه های قدیمی تر کانکس چرخدار در هنگام جنگ های زمینی در جبهه ها مورد استفاده قرار می گرفته است که در واقع کانکس امدادی چرخدار امروزی نسل پیشرفته همان سازه های درمانی که در گذشته جهت امداد رسانی به مجروحان مورد استفاده قرار می گرفته است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به