توضیحات برای عکس ثبت نشدهتوضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس کاروان


کانکس کاروان چرخدار در بخش پزشکی : در معابر عمومی و میادین ، برای کاربردهای پزشکی و اورژانسی یا انتقال خون دیده می شود . ضمن رعایت اصول مهندسی سازه ها و کاروانهای چرخدار از تجهیزات پزشکی با کاربری تعریف شده برای این نوع کاروانها استفاده میشود .استعلام آنی:
۰۹۱۳۱۶۷۳۰۰۹

مشخصات فنی

ویژگی ها

نحوه ارسال و خرید

درباره کانکس کاروان

این سازه ها دارای شرایط و امکانات متفاوتی هستند که هر خریدار بنا به نیاز خود می توانند انتخاب نمایند که سازه سالن خالی باشد و یا دارای امکاناتی مانند اتاق خواب ، آبدارخانه و میز نهارخوری و تخت های تاشو باشد.همچنین مخزن دخیره آب و مخزن تخلیه و حتی سرویس بهداشتی باشد.نکته مهم در ساخت این سازه استفاده حداکثری از حداقل فضا بوده و اینکه می گوئیم اتاق خواب و سالن منظور فضایی اختصاصی و کوچک برای هر بخش می باشد چرا که محدودیت در مساحت و فضای موجود امکان احداث بخش های بزرگی که در یک کانکس ویلایی وجود دارد را به ما نمی دهد.در برخی مواقع خریدار برای اینکه فضای بیشتری در کانکس مسافرتی در اختیار داشته باشد و از طرفی امکانات کمتر باعث کاهش هزینهای تمام شده سازه نیز می گردد اقدام به خرید نوع ساده و سالنی آن می کند چرا که برای مسافرت های یک روزه کفایت می کند اما بعضی ها برای مسافرت و سفر های توریستی بلند مدت اقدام به تهیه نوع تجهیز شده و کامل آن می کنند چرا که ممکن است هفته ها و حتی چند ماهی را درون آن بخواهند سپری کنند.
کاروان در اصطلاح عامیانه مفهوم تردد گروهی در مسیر مشترک را دارا است.کاروان در بخش صنعت به سازه های فلزی عنوان میگردد.که جنبه اتاقهایی با امکان حمل و جابجایی در کلیه مکانهای قابل تردد را دارند.که بدلیل:تنوع بهره برداری و تنوع ابعادی کاربری‌های فراوانی دارد.کاروان در کلیه مصارف عمرانی | رفاهی | تجاری | پزشکی | تفریحی و… طرفدار دارد. از ارزش بسزایی برخوردار است. سریع الاجرا بودن و قابل حمل و نقل سریع در پروژه ها از مزایای دیگرکانکس آماده است. کانکس کاروان نوعی کانکس متحرک است.کانکس آماده،کانکس‌هایی هستند،که جهت مسافرت و حمل نقل استفاده می‌شود. و توسط یک کشنده حمل میشود. این نوع کانکس‌ها معمولا چرخدار هستند.

انواع کانکس کاروان

کانکس کاروان حمل حیوانات
یکی از خدمات ارائه شده کاروان های حمل حیوانات است . کاروان های حمل حیوانات در ایران پس از طی مراحل اخذ مجوز ، امکان تردد در جاده ها را دارند . معمولاً مجوز صادره موقت بوده و پس از پایان زمان مجوز می توان مراحل بازرسی و بازبینی کاروان را طی کرد و مجدداً جواز تردد آن صادر خواهد شد . کاروان های حمل حیوانات برخلاف کاروان های اقامتی می توانند مجوز حرکت در جاده ها را بدست آورند . بیشترین کاروان برای حمل حیوانات مربوط به اسب می باشد . کاروان های حمل اسب بصورت حمل یک اسب و یا دو اسب موجود می باشد . کاروان های حمل حیوانات در ایران تولید نمی شود . و اگر موردی هم وجود داشته باشد بصورت مونتاژ کامل بوده است . تولید این کاروان ها در ایران به دلیل اینکه از این سازه ها استقبال نمی شود مقرون به صرفه نیست . و دلیل استقبال نشدن از این سازه ها نیز گرانی زیاد کاروان ها است . بسیاری از صاحبان اسب برای حمل اسب خود کاروان های حمل اسب را اجاره می کنند .

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

و دلیل آن را می توان در سه مورد خلاصه کرد : هزینه زیاد برای خرید کاروان های حمل حیوانات هزینه نگهداری و خدمات پس از فروش این سازه ها بالاست باید فضایی برای نگهداری این سازه ها در دسترس باشد امکانات کاروان های حمل حیوانات بسیار بوده که می توان چند نمونه از آن را نام برد . سیستم ترمز آن بسیار پیشرفته بوده و معمولاً بصورت برقی کنترل می شود . اما نمونه های ترمز هیدولیک آن نیز در بازار موجود است . این کاروان ها به لطف سوکت برق و فرمانی که از خودروی برق آن به کاروان وصل است تمامی فرمان ها و برق آن تامین می شود . برق این کاروان ها از باطری خودروی یدک کش بوده و با ولتاژ ۱۲ ولت می باشد . در این سیستم همزمان با ترمز خودروی یدک کش ، کاروان حمل حیوانات نیز به همان شدت ترمز می نماید . در بحث ایمنی این موضوع بسیار مهم و با اهمیت است . و یکی از مهم ترین دلایل گرفتن مجوز تردد در راهها همین سیستم ترمز آن می باشد . اگر این سیستم ترمز وجود نداشت با ترمز خودروی کشنده کاروان به اصطلاح کاروان گیج خورده و سبب واژگونی خودروی یدک کش می شود . و اگر واژگونی صورت نگیرد کاروان با خودرهای دیگر که در خط موازی قرار دارند برخورد خواهد کرد . این کاروان ها مانند خودروها دارای چراغ خطر عقب هستند و در صورت ترمز چراغ ترمز آن روشن می شود . و در صورت راست گرد و چپ گرد نیز مانند ماشین چراغ آن فرمان می پذیرد . در نوع مدرن کاروان های حمل حیوانات سیستم گرمایش و سرمایش وجود داشته و این امکان برای بسیاری از مالکان اسب دارای اهمیت بسیاری بوده و سبب می شود به اسب ها تنش آب و هوایی وارد نشود


کانکس کاروان چرخ دار
کانکس چرخدار یکی از محصولات می باشد که در دونوع کلی کاروان و کانکس تولید می گردد.این نوع سازه دارای کاربری های گوناکونی می باشد که از مهمترین آنها می توان به کانکس آشپز خانه سیار ، پلیس راه ، فروشگاه سیار ، کاروان های توریستی ، کانکس فست فود سیار و کیوسک های خدمات شهری اشاره نمود.این سازه های سیار معمولا دارای دومحور می باشند که البته نوع تک محور آنها نیز وجود دارد و بگونه ای طراحی شده اند که توسط یک خودرو معمولی بتوان آنها را از محلی به محل دیگر جابجا نمود.اتصال این سازه به خودروی کشنده از طریق یک مالبند که در قسمت عرضی آن برای این منظور تعبیه شده است صورت می گیرد و محور جلویی دارای قابلیت فرمان پذیری می باشد که در هنگام گردش خودروی کشنده در سر پیچ ها این محور نیز به گردش در می آید.
درمورد انواع مختلف این نوع سازه و اینکه تنوع زیاد آن به چه دلیل می باشد می بایست نگاهی به انواع کاربرد های یک کانکس چرخ دار بیندازیم.این سازه های قابل حمل در رشته های کاری مختلفی کاربرد داشته و برای اینکه هر سازه مطابق با نوع نیاز طراحی و تولید شود تا جوابگوی تمامی نیاز های مصرف کننده باشد نوع های مختلفی از آن ساخته شده است که در ادامه به برسی مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

کانکس کاروان اقامتی
کانکس کاروان یا اقامتی را به راحتی می توان انتقال داد و حتی قابلیت اتصال به ماشین های سنگین را نیز دارند ، به همین دلیل رای کسانی که قصد مسافرت های متعدد به نقاط گوناگون را دارند و نیاز به محلی برای سکونت و استراحت نیاز دارند ، گزینه ی مناسبی است . برای این که قابلیت اسکان در این کانکس ها فراهم شود آن را با امکانات استراحتگاهی و مسکونی کامل همچون مبلمان و … ارائه میکنند. این کانکسها دارای چهار چرخ برای حرکت راحت تر و همچنین چهار جک برای ثابت نگه داشتن کانکس در محل استقرار می باشند.

اقسام کانکس کاروان

کاروان‌های چرخدار : در ابعاد کوچک و متوسط طراحی و اجرا می‌گردد . که این کاروانها با توجه به نوع کاربرد و ابعاد مورد نیاز تنوع زیادی دارند. با نصب محور و چرخ در زیر کاروان‌ها و نصب مالبند این امکان را میدهد،که کاروان را یدک بکشیم. مثلا : کاروان نظارت مهندسی در رشته عمران و راهسازی این امکان را میدهد. که علاوه بر بهره‌مندی از امکانات رفاهی در مسیر اجرای پروژه‌های راهسازی در محل پروژه حضور داشته و نظارت مستمر دارند. کاروانهای اقامتی : برای تردد در مسافرتهای خانوادگی مناسب است. که بوسیله مالبند به خودرو متصل کنیم و کلیه امکانات رفاهی را همراه خود داشته باشیم. متاسفانه تردد این گونه سازه و کاروانها در کشور ما هنوز مورد تایید نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی قرار نگرفته است. ولی در کلیه کشورها اینگونه کاروانها مجوز ترددی دارند . کاروانهای چرخدار در بخش پزشکی : در معابر عمومی ، میادین برای کاربردهای پزشکی و اورژانسی یا انتقال خون دیده میشود. ضمن رعایت اصول مهندسی سازه ها و کاروانهای چرخدار از تجهیزات پزشکی با کاربری تعریف شده برای این نوع کاروانها استفاده میشود که به کاربران این امکان را می دهد با بهترین شرایط به مسدومین یا اهداکنندگان خون سرویسهای بهداشتی لازم را بدهند که در این گونه کاروانها امکان طراحی سرویس بهداشتی ، حمام و حتی طراحی و ساخت اتاقهای عمل جراحی که بتوان جراحیهای فوری و حیاتی و کوتاه را در شرایط لازم این گونه اتاقها صورت داد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به